prestashop
Porady

Co to jest PrestaShop?

Twoje poszukiwania wyjaśnienia “Co to jest PrestaShop?” kończą się tutaj. Odkąd czytasz ten post, jest oczywiste, że masz zamiar spróbować swoich sił w eHandlu. A musisz być przytłoczony dostępnymi platformami eCommerce. W tym tutorialu dla początkujących dowiesz się co to jest PrestaShop i dlaczego jest tak popularny wśród twórców stron internetowych eCommerce na całym świecie.

Tworzenie sklepu internetowego może być zastraszające, zwłaszcza gdy nie jesteś tak dobrze zaznajomiony z dostępnymi platformami i ich poziomem funkcjonalności. I całkowicie rozumiem, jak trudno jest wybrać ten, który najlepiej pasuje do Twojego sklepu. Każda platforma eCommerce ma swój własny zestaw funkcji, łatwość obsługi i poziom elastyczności. Dlatego musisz być bardzo ostrożny podczas wybierania platformy dla Twojego biznesu. Ponieważ odegra ona znaczącą rolę w sukcesie lub porażce Twojego sklepu.

Nie można później przejść do innej platformy w przypadku, gdy nie podoba Ci się ta wybrana. Dlatego też musisz podjąć decyzję o uwzględnieniu wszystkich perspektyw przed wyborem platformy e-commerce. Tak więc, aby pomóc Ci znaleźć najlepszą platformę eHandlu, przed Tobą obszerna recenzja PrestaShop. Sprawdź i zdecyduj czy PrestaShop Ci pasuje.

Co to jest PrestaShop?

PrestaShop jest swobodnie dostępną platformą e-commerce typu open source. Jest to jedna z najlepszych platform open source eCommerce z niestandardowymi funkcjami, które czynią ją jeszcze silniejszą. Działa w PHP i może pomóc handlowcom w budowaniu kompleksowych stron eCommerce z niesamowitą funkcjonalnością.

Obecnie na całym świecie istnieje około 270,000 sklepów internetowych zasilanych przez PrestaShop. Posiada on tysiące programistów i ponad 250 agencji, które wprowadzają innowacje i aktywnie uczestniczą w rozwoju PrestaShop. PrestaShop jest dość podobny do WordPressa. Jednak to, do czego jest zdolny WordPress, różni się nieco od tego, czym jest PrestaShop. PrestaShop jest wyłącznie zorientowany na eCommerce, podczas gdy WordPress jest doskonałą platformą zarówno dla blogowania jak i eCommerce.

PrestaShop jest jedną z najsilniejszych platform do budowania stron internetowych eCommerce i posiada cudownie intuicyjny interfejs do zarządzania Twoim sklepem internetowym. Oferuje setki modułów, aby wzmocnić wydajność tego oprogramowania.

Niektóre istotne funkcje PrestaShop, takie jak zaawansowane schematy tworzenia kopii zapasowych, wysoka niezawodność i łatwa dostępność pozwalają użytkownikom na skalowanie swojej działalności i zwiększenie wiarygodności strony. Tutaj chciałbym przedstawić wiele innych funkcji, które mogą być wykorzystane do poprawy ogólnej wydajności tej wspaniałej platformy eCommerce.

Czym są funkcje PrestaShop?

PrestaShop posiada ponad trzysta wbudowanych funkcji, które pozwalają zarządzać metodami płatności, wysyłką, listą produktów, dostawcami i kupującymi. PrestaShop używa systemu szablonów internetowych, który pozwala na dostosowanie motywu sklepu i korzystanie z modułów dodatkowych. Do stworzenia motywu PrestaShop potrzebny jest solidny generator motywów PrestaShop, który pomoże Ci zbudować motyw zgodnie z Twoją specyfikacją.

1. Łatwość użytkowania

Ponieważ backend PrestaShop jest nieco bardziej techniczny, jego ustawienie wymaga czasu. Weź demo online z PrestaShop, które zawiera zarówno front-end store jak i back-end office. Możesz go łatwo wizualizować na pulpicie, tablecie, telefonie komórkowym z wszystkimi pożądanymi funkcjami. Choć PrestaShop potrzebuje trochę czasu na ustawienie, ale warto poczekać. Instalacja i użytkowanie PrestaShop jest dość proste. Zapewnia on w pełni funkcjonalny sklep internetowy w mgnieniu oka.

2. Free & Open Source

PrestaShop jest całkowicie darmową i otwartą platformą, która pozwala na zbudowanie w pełni konfigurowalnej strony w kilka minut. PrestaShop sprawia, że rozwój strony internetowej eCommerce jest łatwiejszy. Ten niesamowity CMS eCommerce jest obecny w 65 krajach i ma ponad milion aktywnych członków społeczności open source.

I to tworzy go jedną z największych na świecie społeczności open source. Społeczność ta nieustannie przyczynia się do ulepszania platformy. Osiągnęła już takie kamienie milowe jak dostarczenie ponad 75 darmowych tłumaczeń i ponad 60 modułów płatności kompatybilnych z PrestaShop. I każde ulepszenie sprawia, że PrestaShop jest większą platformą niż kiedykolwiek.

3. Google Rich Snippets

Bez wątpienia Google jest podstawą ruchu na Twojej stronie. I powinien wiedzieć, o co chodzi z Twoją stroną internetową i jakie usługi oferujesz, aby mógł ona odróżniać Twoją stronę od innych. Możesz skorzystać z bogatych dodatków do odróżnienia swojej strony internetowej od konkurencji.

4. Marketing

PrestaShop oferuje Ci możliwość dodawania niestandardowych funkcji do Twojej strony internetowej, aby uczynić ją pełniejszą. A lista obejmuje tryb rabatowy, bezpłatną wysyłkę, oferty specjalne, e-mail marketing, programowanie partnerskie, pakowanie prezentów, kody kuponów i wiele innych.

5. Bramki płatności

Dla strony e-commerce niezwykle ważne jest, aby skonfigurować bramki płatności. PrestaShop obsługuje szereg bramek płatniczych takich jak PayPal, Amazon Pay, Worldpay, Discover Global Network, First Data i Authorize.Net. Ponadto, ma ponad 250 dostawców płatności jako add ons.

6. Łatwe dostosowywanie

Minęły już dni nudnych i zwykłych stron internetowych, PrestaShop posiada różne moduły, takie jak cross selling czy subskrypcja newslettera, która może być aktywowana za pomocą jednego kliknięcia. Te moduły mogą pomóc Ci dostosować stronę do Twoich potrzeb. W PrestaShop zobaczysz ponad 5,000 modułów i motywów.

Jaki jest główny cel PrestaShop?

sklep internetowy

Przede wszystkim PrestaShop jest darmowym rozwiązaniem open source dla Twojego sklepu internetowego. Co ciekawe, PrestaShop oferuje również konfigurację hostingową za pomocą jednego kliknięcia. Jest to naprawdę pomocne dla początkujących, aby zacząć od początku. Ponieważ PrestaShop jest rozwiązaniem open source, otrzymasz ogromne wsparcie. Więc, jeśli gdzieś utkniesz, możesz przejść do forum i poszukać rozwiązania.

Podobnie, pomoże Ci masywne repozytorium motywów i modułów PrestaShop. Wybierz motywy PrestaShop do budowy sklepu i używaj tylu, ile chcesz.

Czym jest PrestaShop? Ostateczny werdykt

Jestem pewien, że spodoba ci się praca z PrestaShopem. Istnieje jednak wiele innych CMS-ów eCommerce, z którymi możesz skonfigurować swój sklep. I możesz je dokładnie porównać z PrestaShop. Chociaż nie ma znaczenia, w jakim celu tworzysz stronę internetową, czy jest to sklep internetowy czy prosty blog, głównym składnikiem, który może pomóc Ci stworzyć stronę z łatwością, jest kompetentne oprogramowanie do tworzenia stron internetowych.